Zlepšený výkon ve druhé půli nám přinesl vítězství

SK Kraslice-fotbal : TJ Sokol Chyše - 5:1 (0:1)

Do tohoto domácího utkání udělal trenér Kričfaluši několik změn. Ta nejhlavnější byla, že si odpočinula naše brankářská jednička Svoboda a poprvé v sezoně nastoupil v brance Hofman.

Od úvodních minut se hrál víceméně vyrovnaný zápas. Naši hráči byli asi přeci jen více na míči, ale povětšinou se těžko dostávali před branku hostí. To naší obranu zaměstnával nejvíce rychlonohý Dorňák. Největší šanci našeho celku měl ve 25 minutě Müller, který šel sám na brankáře, ale zbytečně si navedl balon až příliš blízko a brankář jeho střelu vyrazil. Pak se opět vyplnilo známé fotbalové pravidlo Nedáš – Dostaneš, když v podstatě hned při následném útoku hostí utekl Dorňák po pravé straně a střelou na přední tyč nedal Hofmanovi šanci – 0:1. Do konce první půle jsme si již žádnou vyloženou šanci nevytvořili a tak jsme v poločase prohrávali.

Do druhé půle jsme naskočili celkem aktivně a snažili se s výsledkem něco udělat, ale nedařila se finální fáze a zakončení.   Navíc jsme museli být neustále obezřetní v zadu, protože rychlík Dorňák neustále zaměstnával naší obranu. Asi rozhodující moment zápasu přišel v 58 minutě, když hostující Laurich zbytečně dojel bez balonu Šaldu a po druhé žluté kartě šel do sprch. Naše mužstvo tento moment nakoplo a hned v 59 minutě se po individuální akci ocitl sám před brankářem T.Dočkal a levačkou rozvlnil síť – 1:1. O tři minuty později jsme již vedli, když po kličkované Studeníka před vápnem hostí se dostal balon k Lomozovi, jehož střela propadla brankáři mezi rukama za jeho záda – 2:1. A to ještě nebylo všechno, o další dvě minuty se do přihrávky ze strany opřel Seidl a jeho lehce tečovaná střela skončila gólem. Hostující brankář opět neměl čisté svědomí. Těchto pět minut rozhodlo zápas, protože od této chvíle bylo na hřišti v podstatě jen jedno mužstvo a bylo pouze otázkou času, jak vysoké skore bude. Nakonec se ještě dvakrát trefil střídající Salay, který proměnil samostatné úniky. Těch branek mohlo být ještě více, ale i z největších šancí jsme nedokázali trefit zařízení, a tak zápas skončil naším vítězstvím 5:1.   

Sestava: Hofman – Procházka L., Studeník, Šalda – Seidl, Berdych (67´Doboš), Procházka T. ©, Dočkal T., Palocsányi – Lomoz (79´Štěpánek), Müller (46´Salay)

V příštím utkání zajíždíme na hřiště dosavadního lídra soutěže z Drmoulu. Držte nám palce.

„tp“