Opět ta koncovka ….

TJ Sokol Drmoul : SK Kraslice-fotbal – 4:1 (2:1)     24.9.2017

V nedělním odpoledni jsme sehráli zápas na půdě vedoucího celku soutěže.

Úvod nám vyšel perfektně, když si již ve 2 minutě potáhl míč Dočkal T. a střelou z dálky nedal brankáři šanci – 0:1. Bohužel výhodu momentu překvapení z obdrženého gólu jsme nedokázali využít a domácí začali nebezpečně kousat. Nutno podotknout, že jsme je našimi hrubými chybami, především v rozehrávce, dostali tzv. na koně. Postupně se dostávali do šancí, ale skóre se neměnilo. Na druhé straně mohl navýšit vedení Müller, ale brankáře neprostřelil. V 21 minutě se u brankové čáry kolem L.Procházky obtočil útočící Kafka, přihrál před bránu, kde byl osamocený Šlajs, jehož náběh nezachytil T.Procházka a domácí středopolař tak vyrovnal na 1:1. Vedení zpět na naši stranu mohl vrátit T.Dočkal, ale po přihrávce Lomoze mu balon lehce uskočil a střílel vysoko nad. Prakticky vzápětí domácí z podobné situace vstřelili branku, když nepovedenou střelu doklepl za Svobodu Blažek – 2:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili velmi aktivně a přimáčkli domácí k jejich bráně. Byl to náš asi nejlepší poločas v dosavadním průběhu sezony, ale bohužel jsme opět doplatili na naší mizernou koncovku a finální fázi a také nám chybělo trochu toho štěstíčka. Bohužel i z velkých šancí jako měl Dočkal T., Müller nebo Salay jsme se neprosadili a tak domácí, když už se dostali k naší brance, trestali. V 65 minutě prošel až do vápna ze strany Šelmek a tvrdou střelou na přední tyč nedal Svobodovi šanci. I po tomto gólu jsme byli nadále aktivní a snažili se výsledek zvrátit, jenže fotbal se hraje na branky a ty jsme nedokázali dát. Na konci utkání ještě upravil výsledek nejlepší střelec soutěže Kafka a tak jsme nakonec prohráli 4:1. Zá výkon se rozhodně stydět nemusíme. Myslím, že druhá půle se téměř blížila ideálu, který bychom chtěli hrát, ale musíme zapracovat na proměňování našich příležitostí.

Sestava: Svoboda – Procházka L., Dočkal R., Šalda – Seidl (83´Štěpánek), Procházka T., Lomoz, Dočkal T., Palocsányi (83´Hanzlík) – Salay, Müller

Příští utkání hrajeme na domácím hřišti v neděli 1.10.2017 od 14:00 proti týmu Královské Poříčí „B“. Těšíme se na vaši návštěvu.

„tp“