1.A. třída mužů - 16. kolo

TJ Sokol Chyše - SK Kraslice-fotbal 3:4 (3:0)

Góly: Schwarz, Merkl, 2x Hruška

Sestava Kraslic: Svoboda - Větrovec T. (Procházka), Studeník, Dočkal (Hofman), Palocsányi - Schwarz, Hruška, Merkl, Větrovec L. - Kurtin, Šiman (Horvát)

Naši muži vyjeli na první jarní zápas s vědomím, že pokud chtějí ještě promluvit do bojů o udržení, je potřeba z Chýše, která se v tabulce nachází na dosah od Kraslic, bezpodmínečně přivést všechny body. Bohužel domácí celek otupil kraslické plány již ve 2. minutě, když svůj tým poslal do vedení Korec. Tentýž hráč ve 20. minutě navýšil vedení domácích již na 2:0, a aby tomu nebylo dost, tak po 26. minutách zásluhou Dorňáka vedli domácí již tří brankovým rozdílem. Kraslice si v první půli nedokázali poradit s agresivní a důraznou hrou domácích a proto si nevytvořili ani výraznější šanci k ohrožení domácí branky a vlastně tak navázali na nepovedenou podzimní část soutěže. Trenér Kraslic na vývoj utkání reagoval střídáním hráčů a prohozením některých jejich pozic a do druhé půle poslal své svěřence s nadějí, že se ještě porvou o lepší výsledek. A hned ve 47. minutě, po první vážnější šanci Kraslic, prostřelil domácího gólmana agilní Schwarz a snížil tak na 3:1. Klid na kopačky domácích se mohl posléze vrátit, ale domácí hráč tváří v tvář neprostřelil Svobodu. A tak v 52. minutě udeřili opět Kraslice, to když po kombinaci ve středu hřiště vyslal Merkl dalekonosnou střelu, která přelétla vytáhlého gólmana domácích a zapadla pod břevno jeho branky, 3:2. Kraslice po tomto ještě přidali na obrátkách a dál se tlačili před bránu domácích, což vyústilo ve skrumáž, při které ve snaze odkopnout balón, fauloval domácí obránce Kurtina a rozhodčí odpískal pokutový kop, který následně Hruška bezpečně proměnil a srovnal tak v 64. minutě stav utkání na 3:3. Zjevně strnulý hráči domácího celku hned po rozehrání přišli o balón zásluhou Lukáše Větrovce, který v 65. minutě svým obranným odkopem vybídl k sólovému nájezdu Hrušku, který zachoval chladnou hlavu a přízemní střelou ke vzdálenější tyči dovršil obrat na 3:4 a zabouchal tak poslední „hřebík do rakve“ domácích. V následujících minutách mohli ještě navýšit vedení Šiman, Procházka a Hruška, který mohl dovršit hattrick, gólman domácích však jejich pokusy zneškodnil. Kraslické hráče to nakonec mrzet nemuselo, jelikož svojí aktivitou a bojovností nenechali domácí tým ve zbytku utkání již zvednout a s výsledkem něco udělat. Výjimkou byla v samém závěru umístěná střela domácích z poza vápna, kterou bravurně vytěsnil na roh Svoboda a výrazně tak dopomohl k senzačnímu startu do jarní části soutěže a také vítězné premiéře trenéra Štola.